Artysta uprawia malarstwo bardzo charakterystyczne, cechujące się grubą fakturą. Farba na płótno nakładana jest szpachelką co sprawia wrażenie płaskorzeźby. Obrazy jego cechuje niespotykany klimat i zaduma nad mijającą chwilą, która pozwala nam zbliżyć się do natury.

Malarz polskiego pochodzenia urodzony w 1970 roku w Grodnie na Białorusi.

W 1991r ukończył szkołę artystyczną na wydziale ceramiki. Równolegle interesuje się malarstwem, niedługo po zakończeniu uczelni miał pierwszą samodzielną wystawę. W kolejnych latach następne – ogólne siedem profesjonalnych wystaw w Grodnie, jedną w St. Petersburgu. Uczestniczył w wystawach grupowych w Rosji, Polsce, Białorusi i Francji.

Od 2008r należy do Towarzystwa Polskich Plastyków przy Związku Polaków na Białorusi. Regularnie uczestniczy w plenerach malarskich w Polsce i na Białorusi. Jego obrazy znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych na całym świecie.

Gienadij Pitsko ma w swoim dorobku wiele wystaw, zarówno na rodzinnej Białorusi, jak i w innych krajach nie tylko Europy. Jego obrazy znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych na wszystkich kontynentach. Można powiedzieć, że malarstwo artysty nie zna granic. Obrazy tego artysty warto mieć w swojej kolekcji.

Twórczość

 • DAMA Z KOTEM

   1950 PLN
  • dostępny
  • Wymiary 50x60
  • Technika OLEJ NA PŁÓTNIE
  • Certyfikat TAK
Copyright © Kres Art 2021; Wykonanie: Adrock Studio
[X]